Ubezpieczenie dla dziecka – czyli spokojne rodzicielstwo

Bycie rodzicem to niezwykłe szczęście, które niesie ze sobą wiele wyrzeczeń, m.in. bezpieczeństwie swojego oczka w głowie. Ponadto troska 24 godziny na dobę, nieustanne zamartwianie się, czego skutkiem są złe samopoczucie, bezsenność czy wzrost ciśnienia. Dlatego powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu dla dziecka. Chcielibyśmy pomóc wybrać i przedstawić czy warto ubezpieczać nasze dziecko w szkole, czy jednak indywidualnie na własną rękę.

ubezpieczenie dla dziecka

Czym jest ubezpieczenie dla dziecka w szkole?

Tradycyjne ubezpieczenie ma na zadaniu udzielać pomocy dzieciom w szkole. Co za tym idzie, że w szkole nietrudno o wypadek, ze względu na aktywnych młodych ludzi w różnym przedziale wiekowym. Szkolne ubezpieczenie stanowi pewnego rodzaju ochronę grupową i chroni od nieszczęśliwych wypadków związanych z uszkodzeniem ciała. Niemniej jednak, skręcona kostka czy wybity ząb, to już tradycja, dlatego warto rozważyć takiego typu ubezpieczenie dziecięce.

Co warto jeszcze wiedzieć o ubezpieczeniu szkolnym?

Ubezpieczenie ma moc nie tylko w szkole, ale także poza jego granicami. Ubezpieczenie dla dziecka tyczy się całego okresu szkolnego, co oznacza, że nie działa podczas wakacji a jedynie w okresie nauki. Kwota, jaką można otrzymać w ramach ubezpieczenia, jest uzależniona od wypadku i obrażeń, dziecko może otrzymać od kilki nawet do kilkunastu procent ze wskazanej w polisie kwoty. W przypadku dodatkowej ochrony składki opłacane są regularnie przez cały okres trwania polisy, natomiast ubezpieczenie online wykonuje się jednorazowo i opłaca się cały rok z góry. Należy pamiętać, że ubezpieczenie szkolne i indywidualne się nie wykluczają, a zwiększają kwotę odszkodowania.  Jeśli chcesz zdecydować się na jedno ubezpieczenie dziecięce, lepszym wyborem jest ubezpieczenie indywidualne (NNW), które jako rozwiązanie kompleksowe w zupełności powinno wystarczyć.