Pomysły na prezent dla dziecka

Dla rodziców

Prezenty dla dzieci to już tradycja, która obchodzona jest przez każdego zazwyczaj inaczej. Ważne, żeby pamiętać, że prezenty nie daje się jedynie z przymusu jakichś okazji np. Świąt Bożego Narodzenia, lecz np. żeby uszczęśliwić drugą osobę. Radość powinna być widoczna także przez osobę obrazującą dziecko prezent, taka sama jak osobę obrazującą lub chociaż zbliżoną. Rozmowa z dzieckiem nie tylko o prezentach, ale także o całym wydarzeniu, jaką historię kryje dane święto i dlaczego właśnie wtedy daje się prezenty. Planowanie takiego dnia z dzieckiem będzie cieszyć jeszcze bardziej niż sam prezent, który będzie jedynie dodatkiem do całego dnia (np. urodzin czy dnia dziecka).

 Prezent powinien być adekwatny do wieku, dla przykładu, nie damy 2 letniemu dziecku telefonu ponieważ nie będzie umiało z niego korzystać. Podarek powinien być odpowiednio dobrany pod względem rozwoju dziecka oraz poziomu na jakim się znajduje oraz nie powinien wynagradzać niepowodzeń rodzicielskich czy nieobecności, która jest najważniejsza dla dziecka. Zainteresowanie i tworzenie więzi z dzieckiem jest lepszym prezentem w późniejszym rozrachunku, niż np. przytulanka miś. Jeśli chodzi o prezent, to stawiajcie na jakość i edukację niż na ilość

Co wziąć pod uwagę podczas kupna prezentu dla dziecka?

Kupując prezent dla dziecka swojego lub znajomych, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów, które mogą być istotne dla dziecka. Oto kilka z nich:

 

 • Płeć dziecka – Każdy raczej zdaje sobie sprawę, że chłopakowi prezent w postaci lalki raczej nie przypadnie do gustu. Lecz nie ulegajmy stereotypom, dzieci dość wcześnie przejawiają zainteresowanie różnymi rzeczami, bazują przede wszystkim na kształt i kolory. Dlatego powinniśmy zastanowić się, czy idąc w kierunku  dla chłopczyka – samochodzik, a dla dziewczynki – lalka to dobry kierunek, ponieważ może okazać się zupełnie nietrafionym prezentem. 
 • Budżet – Warto określić swój budżet na dany prezent, niech to będzie prezent, na który nas naturalnie stać. Pamiętajmy, że wyspecjalizowany prezent niekoniecznie kosztujący majątek może okazać się tym, po którym dziecko będzie się najbardziej cieszyć. 

 

 • Wiek – Wczesny wiek to okres szybkiego rozwoju, dlatego powinniśmy wziąć pod uwagę, że u takich dzieci nawet parę tygodni robi różnicę. Inaczej jest już w przypadku dzieci trzyletnich i wzwyż, wtedy już patrząc na wiek, liczymy ten okres normalnie w latach. 

 

 • Umiejętności – Wiek to tylko liczba, dlatego warto uwzględnić to podczas wyboru prezentu. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jeśli nie znamy dziecka, którego chcemy obdarować prezentem, powinniśmy zapytać się rodziców nie tylko o wiek, ale także, na jakim etapie rozwoju się znajduje (np. czy już chodzi, czy jednak jeszcze raczkuje, czy mówi, czy jeszcze nie).

 

 • Rodzeństwo – Często pomijana kwestia, jednak bardzo istotna, ze względu na rodzeństwo tej samej płci powinniśmy w szczególności uważać i odpowiednio dobierać prezenty, w taki sposób, żeby żadne nie czuło się gorsze lub po prostu gorzej obdarowane. W przypadku różnych płci najlepiej dobrać prezenty podobnie cenowo i może to zabrzmi troszkę nieracjonalnie, ale wielkościowa, ponieważ na to zwykle zwracają uwagę dzieci. 

Prezent dla dziecka, które już ma wszystko

Wybranie prezentu dla dziecka, któremu nie łatwo zaimponować lub ma już po prostu „wszystko”, może być uciążliwe. Nie warto oceniać, czy to dobrze, czy nie, ponieważ zdarza się, że dane dziecko ma zabawki praktycznie każdego rodzaju i bardzo trudno go czymś zaskoczyć. Oto parę pomysłów na nietypowy prezent: 

 

 • Karnet na zajęcia – np. gimnastyczne czy taneczne, możliwości jest mnóstwo, a chęci będzie jeszcze więcej. W dodatku dziecko będzie zarazem bawić się, uczyć i łapać obycie ze światem. To prezent uniwersalny, z uwzględnieniem wieku dziecka. 

 

 • Książki – im wcześniej, tym lepiej, rozwijają umysł i kreatywność, pozwalają lepiej rozumieć świat, dla dziecka mogą być czymś bardzo ważnym. Można by wysnuć, że to prezent na każdą okazję, oczywiście w zależności od treści. Takie książki dla dziecka w każdym wieku, można znaleźć na naszej stronie w zakładce akcesoria dla  dzieci. 

 

 • Ubrania – Uniwersalny prezent na każdą okazję, dosłownie dla dziecka w każdym przedziale wiekowym. Od kostiumów jednoczęściowych dla niemowląt do ubrań i bielizny dla większych dzieci. Wszystko, czego potrzeba dziecku jeśli chodzi o ubrania, znajdziecie w naszym sklepie, a dokładnie w zakładce akcesoria dla dzieci i niemowląt.

 

 • Wyprawki – to dotyczy zwłaszcza niemowląt, mogą posłużyć również jako prezent dla rodziców, przypadku nowo narodzonego lub jeszcze nienarodzonego dziecka. Stylowy prezent pomocniczy dla rodziców, zawierający wszystkie potrzebne akcesoria do pomocy przy dziecku. Istnieją różne rodzaje wyprawek, różne kolory i akcesoria, które można zobaczyć w zakładce wyprawki.

Kreatywne i ciekawe pomysły na prezent dla dziecka.

Z reguły kreatywne i ciekawe pomysły wywodzą się z tego, że znamy tę osobę i wiemy czego potrzebuje lub co ją może zaskoczyć. W przypadku dzieci, sprawa jest nieco prostsza. Jako rodzic wiemy o dziecku praktycznie wszystko, dlatego nie powinno być problemów z zaskoczeniem lub dogadzaniem w formie prezentu, natomiast jeśli chodzi o obce osoby, zalecamy po prostu spytać rodziców dziecka i sobie troszkę pomóc, tym samym wyeliminować możliwość nietrafionego prezentu. Przedstawiamy parę przykładów kreatywnych i ciekawych prezentów dla dziecka: 

 

 • Magnetyczna tablica Mag Pad – ciekawa wielofunkcyjna zabawka, nie nudzi się ze względu na to, że można układać przeróżne wzory. Łatwa w obsłudze i przenoszeniu, dobrze sprawdza się w podróżach. Za pomocą magnetycznych kuleczek, dziecko umieszcza wybrane kuleczki w jaki sposób chce, dzięki czemu może tworzyć przeróżne wzory i rysunki. Tablica świetnie pomaga rozwijać wyobraźnię dziecka, oraz poprawia umiejętności ręczne. 

 

 • Dla starszych dzieci polecamy Łamigłówki, które powinny przysporzyć lekkie problemy z ich rozwiązaniem, ale o to w tym wszystkim chodzi, żeby były trudne. Łamigłówki bawią i uczą, zmuszają do myślenia oraz uwalniają umysł. Z pewnością takiego typu prezent będzie ciekawą alternatywą od standardowych prezentów których się można spodziewać.

 

 • Samochodzik elektryczny – Można by pomyśleć, że prezent typowo dla chłopczyka, niemniej jednak uniwersalny prezent sprawiający wiele frajdy. Prezent adekwatny do ceny, wystarczający na długo i przede wszystkim bezpieczny. 

 

Należy pamiętać, że każdy prezent był podarowany z uśmiechem na twarzy i pozytywnymi emocjami. Pamiętajmy również o obecności przy dzieciach, ponieważ żaden prezent tego nie wynagrodzi.